Kampa' to bude?

čtvrtek 23. srpna 2012

Sitcom 2012: závěrečné shrnutí

Ano, dlouho jsem tu nebyla, ale včera jsem uveřejnila pořádný dlouhý a vlastně poslední ucelený záznam ze sitkomového deníčku. Následují jen kusovité poznámky, co pro nezasvěcené nemají žádný význam. Přesto sem hodím alespoň krátký přehled těch nadcházejících dní: 


Den 17.  Dovolená na Formenteře
aneb jak donutit Cristiana strávit 14 dní v nudistickém resortu? No přece navnadit ho, jako každého Itala, na hezkou ženskou! Jenže všechno se to zkomplikuje, epizodu bych vystihla asi jako: já o voze, ty o koze neboli když dva mluví o tomtéž, není to totéž. 
Humor založený na dvojsmyslech, do češtiny těžko přeložitelné. 
Nicméně poukázka na dovolenou skončí nevyužita.   

Den 18. - čtvrtek - Polibek lásky
Adrianina oblíbená televize přijala Cristianovu nabídku a rozhodla se natočit jeden díl Adrianiny nejoblíbenější telenovely Polibek lásky v B&B. A navíc hledají jednoho mužského protagonistu a jednu ženskou protagonistku, i začnou se Cristiano, Lidia i Adriana předhánět v tom, kdo lépe recituje. Když přijede režisér Bianchini, zahrnou ho teatrálními replikami jako ze Shakespearových časů. Jen Giordana telenovela vůbec nezajímá, natož v ní recitovat. Připraví hostovi a domácím kávu, ale nešikovně si přitom opaří ruku a vehementně si uleví kletím. To ovšem velmi zaujme pana režiséra a aby jej přimněl to zopakovat, spálí mu i druhou ruku. Kleje jako dlaždič a rejža už ho vidí, k velkému zklamání ostatních, v dalším dílu telenovely.
Zkrátka a dobře: Giordano se sice stane hvězdou, leč jeho role obnáší pořádnou nakládačku ze strany žárlivého milence, takže nakonec to zase taková výhra není. 

Den 19. Lidie, studentka univerzity
Chybí kostumistka (a zrovna by byla tak potřeba), kosmetičce dojdou šminky, a tak vyrazí hledat do Empoli nové a zabije tak půl dne. Stresující atmosféra. 
Lidie se rozhodne, že má dost stereotypního života v Bed and Breakfastu a zapíše se na univerzitu. Začne mluvit velice sofistikovaně a se spolužačkou se rozhodnou v rámci školního projektu zkoumat kamionistu, takového hrubiána a sprosťáka, co se jednou v BB namane. Cristiano je paf z toho, jak jsou obě studentky unešené z nevychovaného vystupování toho jižanského týpka, i zkusí, na Giordanovu radu, tímtéž stylem okouzlit další Lidiinu spolužačku. 
Výsledek si asi dokážete představit, takovou facku svět neviděl. 

Den 20.  Eko B&B 
Poslední epizoda tohoto týdne a ještěžetak. 
Adriana s Lidií se snaží přesvědčit Cristiana o nutnosti používání ekoproduktů, třídění odpadu a dalších "zelených" aktivitách. Ten je skeptický až do té doby, kdy mu šarmatní američanka Karen naznačí, že jí hrozně imponují muži, co jsou nakloněni eco-frindly. Od té chvíle si na sebe nevezme Cristiano nic jiného než zelené tričko, zalévá zasazená semínka, třídí odpad a uspořádá velkou "přírodní" oslavu, od níž si slibuje ... No, mnohé. Ale ne zase tolik, kolik se mu dostane, jelikož se o oslavě dozví zaměstnanci firmy oné Američanky, a přijdou jí dát pořádně za vyučenou, jelikož je využívá a nedává jim dostatečný plat. No a v nastalé tmě je jí Cristiano zatraceně blízko... a podle toho také následující den vypadá. A tím končí EKO období v penzionu. 

Den 21. Sauna párty
Mega oslava u příležitosti otevření sauny: doktor Baronti je v ní omylem uzavřen, přesauněn a nakonec zachráněn zaníceným komunistou, z čehož divže nedostane infarkt.  

Den 22. Záměna / výměna / výhybka 
Opět jeden lingvistický oříšek, vtipný vám nepřijde ani příběh, jelikož je do češtiny nepřeložitelný a nepřeveditelný. Lehce lechtivý podtext, v italštině jsou slova pro swingery a pána na železnici, co má na starosti výhybky tytéž, takže setkání dvou swingers párů a výhybkáře, přítele dr. Barontiho, v penzionu je nasnadě. 
Dnes přijel osobní profi fotograf blejsknout pár fotografií jedné z protagonistek (sousedky Rosy) a jejího nastávajícího (oba se stali slavnými pobytem v domě Velkého Bratra) pro bulvár - pěkně ho vyzpovídám a okoukám, co se dá. Má ten samý foťák i objektiiv jako já!!! Chachááááá.
Zvukař hraje primadonu, nebaví se s ním skoro nikdo, protože je kolem něj ovzduší Toho Důležitého. Jen hlavní produkční s ním má nějaké techtlemechtle, raději nevědět. 
Na plac se v žabkách nesmí (ani nepřemýšlejte o bosých nohou) z důvodu bezpečnosti. 

Den 23. Pinocchio 
Závěrečná epizoda se obrací ke známému televiznímu seriálu Pinocchio (r. 1972) od Commenciniho (v Itálii kultovní třeba jako Kamarádi s Markem Ebenem nebo pozdější Bylo nás pět, zkrátka to znají všichni), kde si dětskou roli Pinocchia zahrál Andrea a tady z toho právě čerpá námět epizody. Je v podstatě psaná Andreovi na tělo. Lidie a Adriana nemohou věřit vlasním uším, když jim Cristiano vypráví, že ho jakýsi Pinocchio srazil, když jel kolem na skútru. Jako omluvu je pozván na konferenci, ale nevědouc, s kým má tu čest, jde po penězích.. A je z toho kolosální trapas a z fingovaného zranění je nakonec zranění opravdické a bolestivé. 

The End. La fine. Konec.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Reaguji co nejdřív, díky za komentář!