Kampa' to bude?

pondělí 23. ledna 2012

A máme tu vodního Draka!

Šťastný nový čínský rok!

Vstupujeme do období Draka, co přichází jednou za dvanáct let, ale pokaždé v jiném elementu (letos vodním), z čehož vyplývá, že poslední vodní Drak vládl v roce 2000. A to bylo obav z konce světa, z přelomu tisíciletí, ...
Tak se nechám překvapit, co ten letošní Drak přinese, má na to prý čas až do 9.2.2013. A do toho Mayové a další předzvěsti.. Nebojím se, jen jsem nesmírně zvědavá!! Skoro až nedočkavá, chtělo by se mi říct, ale to stejně k ničemu nevede, takže se trpělivě nechám překvapit.

Četla jsem, že předchozí tzv. zaječí rok (stále znamení čínského horoskopu) byl líný, poklidný.. S tím tedy rozhodně nemohu souhlasit. Asi to bylo jedno z nejnabitějších let, co pamatuju. Smršť událostí, vír novinek, věci v pohybu.. Má-li tedy být Drak ještě intenzivnější, tak mě čeká pěkné tóčo!

Začínám odvykat bloggování. Místo toho píšu do šuplíku, jak by se to tak hezky po staru řeklo. Asi se navracím k deníčkování, ale ne ve smyslu popisném (nějak mě to začalo unavovat), ale ve smyslu prožitkovém. Tedy zapsat, když se mnou něco cloumá. Vypsat se, ano, vypsat se je to správné slovo.
To, že si to nikdo nepřečte, má své výhody i nevýhody. Z těch prvních bych jednoznačně uvedla větší soukromí, ochranu tajemství vlastního života, sdílení pouze chtěných zážitků pro toho kterého daného posluchače (nyní čtenáře), neveřejnost,..
Jakýsi návrat ke starému dobrému bezprostřednímu setkávání se mezi čtyřma očima. Nechat plynout konverzaci, skákat od jednoho tématu k druhému, to je vám nádhera! Zpětné díky D. za prohlédnutí!
Zkrátka snažím se starat o svoje; žít svůj život a ne život jiných, a totéž očekávám i od ostatních, a proto jim (vám) nehodlám strkat pod nos knihu vlastního života, poněvadž vím, že byste pokušení neodolali (tak jako já) a s chutí si početli (nápodobně).
Nějak u mne i vyprchala potřeba, nepíšíc se mám poslední dobou pocit větší volnosti a taky dojem, že věci nabírají rychlejší spád. Možná jsem prostě jen odbrzdila?

A ty nevýhody? Ten uspokojující pocit z dobrého článku. Možnost jednostranně sdělit něco důležitého většímu počtu lidí. Těch několik ojedinělých zpětných vazeb, za které dodatečně ještě jednou děkuju pisatelům. ..

No a navíc Pavlína v Itálii skončila. Možná navždy, možná jen prozatím. Teď jsem vám všem mnohem blíž, než si myslíte! Alespoň kilometrově. Jinak mám někdy pocit, jako bych byla z úplně odlišné planety.

Tak co bych vám tak na závěr řekla? Nekomentujte. Radši dejte vědět, kdy zajdeme na čaj a pokecáme mezi čtyřma očima. Budu se těšit.

A pěkně ten dnešní Nový -Dračí- Rok oslavte! Já taky slavím. Půstem!

9 komentářů:

 1. Anonymní28/1/12 16:47

  Co se dělo při tom půstu, chtělo se ti omdlévat? Problém přejít pokoj a nešvihnout se sebou? To já znám. :)
  K.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní28/1/12 16:54

  Jestli jo, je to problém minerálů, nakopne tě něco, kde jich je dostatek, řasy, sójovka, umeprodukty, sůl, bancha, kukicha není špatná, zeleninové vývary atp. K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za rady, K., kukichu jsem pila, ale asi nestačilo, až se příště zase otrkám a půjdu do půstu, zkusím ty zeleninové vývary a hlavně fakt odpočinek doma a ne trajdání po městě. No ale dřív než se do toho pustím, tak asi ozkouším spíš půldenní nejezení nebo jedno jídlo denně, prý mezi 17. a 18. hodinou je to vhodné.

   Vymazat
 3. Anonymní28/1/12 17:04

  Alespoň u mě to tak je. K.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní28/1/12 17:19

  Nechci a nemůžu tě nutit, ale jestli máš nějakou negativní zkušenost s půstem, možná by nebylo špatné ji předat prostřednictvím mbinfo. K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmínila jsem se, ale jako všechno (i makrobiotika samotná) je to zkušenost velice subjektivní, takže chyba bude na přijímači - jsem nízkotlakáč a asi jsem to půstování trošku podcenila. Navíc teda mně přímo půst jako takový doporučen nebyl (odborník znalý mého zdrav. stavu) a na to jsem úplně zapomněla, vlastně spíš nedbala.

   Vymazat
  2. Anonymní26/2/12 08:04

   Jéje, Pavlí, tak často jsem chodila pro rady na Tvůj blog, až jsem si Tě dala do RSS zpráv. A teď se dočtu, že končíš :(
   Tak něco malého občas napiš, ju :))
   Zkušenosti z hladovky mám podobné jako Ty. Jsem také "nízkotlakáč" a také jsem dozvěděla, že tento typ očisty není pro mě. Nicméně to byla dobrá zkušenost :)

   Vymazat
 5. přeji krásného dne pro Pavlínu,

  pokud už ne v Itálii, tak i mě o mnoho blíže, podle toho co jsem dočítala z předchozích příspěvků....což by mě velmi těšilo...vždycky na Vás myslím, jak chodíte bosa....s makrobiotikou sem krapet zahálela, ale zpět se vracím...a se psaním do šuplíčku, souhlasím...mám to podobně...už tolik nebloguji, raději se vykresluji či vypisuji...je to o moc lepší...

  s milým pozdravením pherenis

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezký den i vám, pherenis!

   No upřímně se musím přiznat, že v nynějších teplotách kolem -11°C jsem s tím chozením bosky polevila, ale už se nemůžu dočkat oteplení a jarního odkopnutí bot! :)
   Kreativitě zdar, ať vám jde od ruky vše, co děláte!

   Vymazat

Reaguji co nejdřív, díky za komentář!